niedziela, 27 listopada 2016

Pizzeria Rogata - Gdańsk Przymorze


Pizzeria, którą pokazał mi nieopodal mieszkający kolega - wybierając się do niego pewnego razu, będąc już w drodze z ogromną ochotą na pizzę zapytałam, gdzie mogę ją zjeść - zaprowadził mnie właśnie tu. Nie wiem kiedy i jak mu się za to odwdzięczę! :)


Z góry proszę o wybaczenie jakości zdjęcia - robione telefonem, z dużo intensywniej niż zawsze pracującymi śliniankami... Zawitaliśmy do lokalu w sobotnie popołudnie, po spacerze brzegiem morza - wykorzystaliśmy bon na 50zł który wygrałam w losowaniu na facebooku Rogatej. Jak to się stało? Wystarczyło oznaczyć pod zdjęciem osobę, z którą chciałoby się ten bon zrealizować i czekać na wynik losowania. Jakież było moje zdziwko gdy w wynikach zobaczyłam swoje nazwisko! Za przyjemną niespodziankę jeszcze raz Pizzerii Rogatej serdecznie dziękuje(my)! :)


Do rzeczy jeśli chodzi o pizzę - jest pyyszna! Nie jest to pizza na cieniutkim chrupiącym cieście, jednak dobrze wypieczone smaczne ciasto zasługuje na pochwałę. Kompozycji dodatków do wyboru jest wiele, znajdą coś dla siebie zarówno ci, którzy lubią pizzę w stylu włoskim, posypaną świeżą rukolą z dodatkiem oliwy (których to buteleczek w lokalu jest naprawdę imponujący wybór) - np moja ulubiona z powyższego zdjęcia - Parma, oraz ci, którzy lubią bardziej "polskie" połączenia, z kurczakiem, kiełbasą, pieczarkami lub, jak na zdjęciu, wersja z sosem bolońskim, szynką i pieczarkami - faworyt Męża, pizza Rogata.
Całe menu dostępne na stronie internetowej pizzerii - tutaj. Pizze są dostępne w 3 rozmiarach, z czego kiedyś zamówiliśmy jedną mega i 1/4 jeszcze zabraliśmy do domu ;) ceny pizzy uważam za bardzo rozsądne. Ponadto jedliśmy już tam 3 razy i za każdym razem pizza była super - co świadczy o jakości lokalu.

Poza pizzą w menu można znaleźć sałatki, makarony i kuchnię polską - nie próbowaliśmy jeszcze nic poza pizzą, bo nie możemy sobie jej odpuścić za każdym razem jak stołujemy się w Rogatej, jednak oczekując na swoje zamówienie wzrokiem i nosem odprowadzaliśmy Panie kelnerki niosące pełne pysznie wyglądającego jedzenia talerze do innych stolików. 

Wystrój pizzerii jest ciepły i przyjemny, utrzymany w biało-czerwonej kolorystyce, z głośników sączy się muzyka przenosząca w klimat włoskich wysp i knajpek. Wygrywają natomiast lampy z durszlaków - są naprawdę super! Plus również za pięknie wyremontowaną i czyściusieńką łazienkę. 

Podsumowując:
smak: 9/10
ceny: 9/10
wystrój: 8/10
obsługa:10/10

Pizzeria znajduje się na tzw. Zielonym Rynku w Gdańsku, ul. Krzywoustego 25.
Serdecznie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz